Gyvūnai gali būti gydomi tiek klinikoje, tiek namuose. Nors dėl kiekvieno negalavimo neverta prašyti specialistų pagalbos, vis dėlto, tam tikrais atvejais gyvūnų gydymas vet klinikoje yra privalomas. Atidėliojamas vizitas gali baigtis rimtomis sveikatos problemomis ar net augintinio mirtimi, pvz., apsinuodijus pavojingomis medžiagomis, esant didelėms traumoms ir pan.
Jei gyvūnas apsinuodijo
Gyvūnai, kaip ir žmonės, gali negaluoti dėl įvairių priežasčių. Bene dažniausios problemos, su kuriomis susiduria namuose auginami šunys ir katės, yra virškinimo problemos, kai suvalgoma netinkamo, pvz., pasenusio, ėdalo. Tokiu atveju augintinis gali vemti, viduriuoti, būti vangus. Dažniausiai su minėtomis bėdomis susiduria šuniukai, kurie yra linkę pavogti maisto likučius nuo stalo. Jei matote, kad šuo apsinuodijo, reikėtų provokuoti vėmimą. Veterinarai rekomenduoja sugirdyti šilto druskos tirpalo (1 valgomasis šaukštas vienai stiklinei vandens). Vis dėlto, jei apsinuodijimas yra rimtesnis, pvz., gyvūnas suėdė nuodų, cheminių medžiagų, nežinomų produktų, vizito pas veterinarą atidėlioti negalima. Priešingai, – būtina kuo greičiau reaguoti, kad nuodai nespėtų paplisti organizme. Gali būti, kad augintiniui reikės skubiai plauti skrandį ar suteikti kitą būtiną pagalbą.
Jei gyvūnas susižeidžia
Atskirai reikėtų kalbėti ir apie susižeidimus bei traumas. Jei augintinis susižeidė, pvz., pasitempė ar išsinarino leteną, leiskite jam ramiai pagulėti, suteikite augintiniui privatumo, neerzinkite jo savo dėmesiu. Jei augintinis nestipriai kraujuoja, visų pirma patikrinkite, ar žaizdoje neliko svetimkūnių. Jei liko, juos ištraukite. Labai gerai būtų pažeistą vietą nuplauti po tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte purvą. Tada teks stabdyti kraujavimą – suspauskite pažeistą vietą tvarsčiu ar švaria kraują sugeriančia medžiaga. Jei pažeidimas nėra didelis, kraujavimas greitai sustos, tačiau tuo atveju, jei susižeidimas stiprus, keliaukite pas veterinarą, kuris suteiks reikalingą pagalbą.
Atsakingai rinkitės veterinarijos kliniką
Kačių ir šunų gydymas Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste turėtų būti patikėtas ilgametę patirtį turintiems veterinarams, dirbantiems su modernia ir patikima įranga. Kitaip sakant, veterinarijos kliniką turėtumėte rinktis itin kruopščiai ir atsakingai. Geriausias sprendimas – klinikos dažnai nekeisti, kad gyvūnas priprastų prie jos aplinkos. Atvykęs į pažįstamą vietą, gyvūnas patirs mažiau streso, labiau pasitikės juo besirūpinančiu personalu.