Kaip rūpintis kūdikiu nuo gimimo iki 3 metų?

AtprastukėsDabar vėl tas metų laikas, kai tėvai visame pasaulyje skuba išvaryti savo kūdikius iš namų ir paguldyti į lovą. Žinote, ką tai reiškia: atėjo laikas dar vienam kūdikių priežiūros vadovui! Jei sekėte, nesunku pastebėti, kad vis dažniau ieškoma išsamių ir praktiškų patarimų apie viską – nuo to, kaip pirkti sauskelnes iki to, kaip dekoruoti vaikų kambarį. Taip pat didėja gerai ištirtų, gerai parašytų ir vientisų vadovų pradedantiesiems ir vidutinio amžiaus vaikams, kuriuose pateikiama naujausia informacija, paklausa. Štai Kelly Browning, vienos iš mano mėgstamiausių naujų kūdikių priežiūros autorių, knyga "Baby by Birth". Ar jos naujausia knyga yra dar vienas patarimų ir gudrybių rinkinys? Ne, ne… ji yra visai kitokia. Ši naujoji knyga yra visai kitokia. Tai mažylio priežiūros nuo pat gimimo vadovas. Man patinka, kad M. Browning savo knygą pavadino "Kūdikis nuo gimimo", nes daugeliu atžvilgių ji būtent tokia ir yra – natūralus kūdikio priežiūros vadovas nuo pirmos dienos iki tol, kol jūsų vaikas paliks jūsų pusę sulaukęs trejų metų. Plačiau apie atprastukes: https://cuculis.lt/kategorija/kudikiams/kudikio-prieziurai/atprastukes/ puslapyje.

Kas yra kūdikis nuo gimimo?

Kūdikis nuo gimimo yra visiškai išsivystęs žmogus. Paprastai jie būna ne vyresni nei kelių mėnesių, kol pradeda skleisti garsus ir reaguoti į aplinkoje esančius dalykus. Dažniausiai pirmieji požymiai būna subtilūs ir apima vokalizaciją, judesius ir nedidelius fizinius veiksmus. Tai gali būti nykščio ar pirštų sukimas, čiulpimas, žaidimas su nosimi ar kūno sukimas V formos ratu. Nuo gimimo gimęs kūdikis taip pat linkęs daug šypsotis ir pirmą kartą užmegzti akių kontaktą maždaug 24-28 dienų amžiaus. Tuo metu kūdikis taip pat turėtų gebėti sėdėti ir pakelti galvą nuo žemės. Nors nuo gimimo gimęs kūdikis laikomas "atviro būdo" kūdikiu, jis dažnai labai mėgsta būti savo kambaryje.

Ką tėvai turi žinoti?

Fizinis ir emocinis jūsų ir kūdikio artumas yra labai svarbus jūsų vaiko raidai. Jei jūs ir jūsų kūdikis būsite per daug fiziškai ar emociškai nutolę vienas nuo kito, jūsų vaikui bus sunku jaustis saugiai ir užtikrintai savo kailyje. Jei Jūsų vaikas yra sutrikęs ar išsigandęs, Jūs ir Jūsų partneris galite tiesiog nuspręsti nebendrauti su tuo vaiku ir leisti jam jaustis nepageidaujamam, per daug lepinamam ir nepriimamam. Kai priprasite, kad jūsų vaikas "nebėra kūdikis", galėsite daugiau dėmesio skirti kitiems savo vaikams ir partneriui. Tėvams, kurie yra pernelyg šalti ar atsiriboję nuo savo kūdikio, gali būti sunku dalytis savo patirtimi, žiniomis ir jausmais su kitais tėvais. Jei jums sunku suprasti savo kūdikio poreikius, pabandykite pasikalbėti su kitu tėvu ar suaugusiuoju, kuris keliauja tuo pačiu (arba beveik tuo pačiu) keliu kaip ir jūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *