Turbūt vienas iš populiariausių būdų apšildyti savo namus, tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Europos šalyse, yra dujiniai katilai. Į jų kategoriją taip pat papuola ir viessmann katilai. Tokio populiarumo šie katilai susilaukė todėl, jog tai yra pigus ir patikimas būdas aprūpinti savo namus šiltu vandeniu bei užkaitinti radiatorius. Kaip bebūtų, atrodo, jog viessmann katilai, kaip ir kiti dujiniai katilai, už keliolikos metų gali būti apskritai eliminuoti iš rinkos (bent jau kai kuriose šalyse). Ir ne, juos iš rinkos išstums ne kokia nors geresnė ir pigesnė technologija, nes jos paprasčiausiai nėra. Iš rinkos jie bus išstumti Europos politikų, kurie priima sprendimus uždrausti ir pašalinti vissmann katilai bei kitus dujinius katilus dėl taršos aplinkai.
Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje jau yra priimtas įstatymas, kuris numato, jog už 12 metų, t.y. 2033-iaisiais visoje šalyje bus uždrausta dujinių katilų prekyba. Tai yra tarsi instrumentas tam, jog būtų įgyvendintas užsibrėžtas planas iki 2050-ųjų taršalų emisiją sumažinti iki nulio.
Tai būtų itin didžiulis pokytis visai Didžiajai Britanijai ir tam, kaip jie apšildo namus, kurie perėjo prie dujinio šildymo dar 1960-aisiais metais. Prieš tai tipinio brito namuose buvo deginama anglis arba mediena. Tad prie ko gi bus pereinama? Greičiausiai prie to, jog namai bus šildomi elektra, kurią tikimasi išgauti natūraliais būdais, naudojant atsinaujinančiosios energetikos metodus ir neteršiant aplinkos. Neskaitant to, jog mėnesinės sąskaitos už šildymą gerokai išaugs, nes šildytis elektra kainuoja daugiau, nei dujomis, bet ir pati šildymo elektra įranga kainuoja bene 3 kartus brangiau nei dujiniai boileriai.
Tiesa, jog tokie planai virstų realybe, reikėtų gerokai išplėsti elektros išgavimo infrastruktūrą. Šiuo metu daug elektros energijos vis dar yra išgaunama nelabai ekologiškais būdais, o kartais net ir pavojingais, pavyzdžiui iš atominių jėgainių. Tad jei šiuo metu būtų visiškai atsisakyta dujinių katilų, toks sprendimas būtų paprasčiausiai nelogiškas. Tam, kad viskas pasitvirtintų, per ateinančius 12 metų reikėtų įrengti daugybę vėjo jėgainių bei saulės elektrinių, kurios sugeneruotų daug žalios elektros energijos. Kadangi panašus procesas vyksta ne tik su namų šildymu, tačiau ir su automobiliais – vis daugiau ir daugiau jų yra varoma elektra, galime tik numanyti, kokį didėjantį švarios elektros energijos poreikį jausime būsimais metais. Ir nors tai vyksta Jungtinėje Karalystėje, panašių dalykų ateityje galime tikėtis ir Lietuvoje.