Jei kada nors galvojote kas nutinka su nuotekomis, kuomet jos palieka jūsų namus, atsakymų gali būti įvairių. Pastaruoju metu vis netylant kalboms apie žmonių daromą žalą planetai ir visai mus supančiai gamtai, vis labiau populiarėja sprendimai kurie būtų draugiški aplinkai ir leistų bent šiek tiek sumažinti taršą, kurią žmonija paskleidžia aplink save. Būtent dėl tos pačios priežasties pastaruoju metu į podiumo šviesą vis dažniau iškyla biologiniai valymo įrenginiai. Kuo jie ypatingi? Trumpai tariant, biologiniai valymo įrenginiai į pagalbą pasitelkia bakterijas ir įvairius mikroorganizmus, bei su jų pagalba išvalo nuotekas, atkeliaujančias iš žmonių namų.
Iš pirmo žvilgsnio viskas gali pasirodyti labai paprasta – nuotekų vanduo tiesiog patenka į tam tikrą mechanizmą, sistemą, kurioje susiduria su bakterijomis, kurios ir išvalo tą vandenį. Kaip bebūtų, pats procesas yra pakankamai komplikuotas ir reikalaujantis specifinių žinių. Dėl tos pačios priežasties biologiniai valymo įrenginiai yra pakankamai brangus malonumas. Tam, kad galėtumėte nuodugniai suprasti visą šį procesą, jums tektų gerokai pastudijuoti tiek biologiją, tiek ir biochemiją. Tiesa, norint tiesiog suprasti veikimo principus, to daryti nereikės – pakaks pasigilinti į šių valymo įrenginių veikimo principus.
Nuotekų vanduo dažniausiai savyje slepia daugybę skirtinų atliekų, bet jos visos turi ir šį tą bendro – jos yra organinės kilmės. Žinoma, jei nesugalvojate į savo klozetą nuleisti neaiškios kilmės šiukšlių ir taip sudaryti riziką, jog šis užsikimš. Šiukšlės patekusios į sistemą yra sėkmingai atfiltruojamos į atskiras vietas pasitelkiant specialius mechanizmus, na o visos kitos, tai yra organinės kilmės, atliekos, keliauja tiesiai į biologinio valymo įrenginius kur susiduria su specialia bakterijų ir mikroorganizmų koncentracija, kuri tiesiog juos išskaido ir sunaikina. Rezultate gauname tyra vandenį, kurį galima pašalinti į upes arba kitus vandens telkinius ir taip grąžinti į apyvartą. Kaip jau supratote, toks nuotekų valymo būdas yra labai draugiškas aplinkai, kadangi nėra išmetama jokių dujų ar panašių kenksmingų elementų, o vanduo tampa visiškai švariu ir paruoštu tolimesniam naudojimui.
Jei nuotekos yra itin užterštos, į pagalbą gali būti pasitelkiamas dar vienas ginklas – ultravioletiniai spinduliai. Po to, kai nuotekos yra išfiltruojamos naudojant biologinius valymo įrenginius, vanduo patenka į specialius mechanizmus kuriuose yra įmontuoti galingi šviestuvai, skleidžiantys ultravioletinius spindulius. Šie savo ruožtu sugeba sunaikinti visus mikrobus ir užsilikusias nepageidaujamas bakterijas.